Do Czytelników NG słów kilka...

 

 

 

Rok Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z tej okazji Msze św i okolicznościowe spotkania z udziałem ks. prałata Bronisława Piaseckiego – długoletniego kapelana Prymasa Tysiąclecia. 6 maja: w Zugu, godz. 9.30 (SS. Klawerianki, Oswaldgasse 17),  i w Zuchwil, godz. 17.00 (St.Martin, Hauptstr. ), 7 maja: w Bernie, godz.19.00 (Bruder Klauskirche, Ostring); 8 maja: w Bazylei, godz.19.15 (Sacré Coeur, Feierabendstr.72); i 9 maja: Gnadenthal, godz 19.30. 

 

Tydzień w Saas Fee i trochę odpoczynku, trochę słońca, nart i dużo śniegu . Po 13 latach wraz małżonką wróciliśmy tam ponownie. Odnaleźliśmy dawne mieszkanie, dawny Chalet Vieux z fantastycznymi rodzajami founde, "naszą" restaurację z muzyką i kino. Tyle, ze film "Hannibal" beznadziejny, prymitywny w brutalności i obłąkańczy w swojej treści.

 

Daria... Przerażający obraz bezwładności urzędniczej. Rząd Rzeczypospolitej Polskiej obiecał pomoc w uzyskaniu wizy amerykańskiej, aby to nieszczęśliwe dziecko mogło zostać przebadane przez specjalistów z Chicago. Skończyło się na obietnicy. Próbował „Caritas”, bez skutku. Teraz próbują osoby prywatne.  A przecież jest Kongres Polonii Amerykańskiej,  jest w Chicago Związek Lekarzy Polskich – czy naprawdę niema w całej Ameryce nikogo, kto zechciałby pomóc w uzyskaniu tej wizy??!

 

Zaglądajcie na nasze strony internetowe www.nasza-gazetka.com W dziale NG-Info znajdziecie informacje z ostatniej chwili oraz materiały, które ze względu na swoją obszerność nie możemy publikować w wydaniu drukowanym. Również w linku sporo interesujących adresów do innych polskich stron internetowych.

 

Dziękuję wszystkim Czytelnikom za życzenia świąteczne, również za wszelkie uwagi i sugestie nadchodzące za pomocą listów, faksów i maili. Ograniczoność czasowa nie pozwala mi na odpisywanie każdemu z osobna, dlatego czynię to tutaj w tej formie.

 

Dziękuję także wszystkim osobom biorącym udział przy powstawaniu Naszej Gazetki – i tym piszącym do niej i tym pomagającym mi w komputerowym przetwarzaniu tych tekstów..

 

                                                                                                          Wasz Redaktor