Wszystkim, co krew braci ssali!

 

 

Sejm 3 RP. głosami poddanych M. Krzaklewskiego, czyli posłów AWS uchwalił ustawę o reprywatyzacji. Pomogli im w tym uciekinierzy z koalicji rządowej, posłowie UW odpowiedzialni, tak jak AWS za katastrofę gospodarczą Polski. Swoją rękę dołożyli zwolennicy, byłego agenta służb specjalnych PRL A. Olechowskiego.

 

Mam nadzieję, że Prezydent nie podpisze tej idiotycznej ustawy i nie dopuści, do następnego rozbioru Polski. Rodzi się pytanie, czy kraj w którym 25% ludności żyje w nędzy, a 16% jest bezrobotnych stać jest na taki wydatek. Bogate Niemcy na ten cel wydały 12 mld.DM.  biedna Polska ma wydać 24 mld DM. Należy pamiętać, że RFN ma wielokrotnie wyższy dochód narodowy od Polski. Można by się zgodzić, gdyby ręce wyciągali prawowici właściciele; ale takich prawie nie ma. Łapy wyciągają tacy, co może nigdy w Polsce nie byli i do tej pory nie wiedzieli gdzie ta Polska leży. Grzali tyłki w wygodnych fotelach czekając na lepsze czasy, na reprywatyzację. Dziadowie tych co wyciągają ręce, dorobili się na wyzysku polskiego chłopa i robotnika. Teraz wnukowie wyzyskiwaczy, za ciężką pracę chłopa robotnika żądają jeszcze zapłaty.

 

Pytam tych, co wyciągają swe brudne łapy, kto zapłaci 40 mil. Polaków za to, że ich PRL znacjonalizowała? Kto zapłaci  żołnierzom AK, B CH, GL, AL, więźniom obozów koncentracyjnych, żołnierzom PRL którzy tylko dlatego, że nie lubili Socjalizmu byli wysyłani do pracy w kopalniach Śląska, Kowar, Strzelina, Złotoryii. To Ci  znacjonalizowani budowali Polskę od 45 roku, to Oni wylewali pot „aby Polska była Polską" Oni wszyscy którzy wyciągają ręce po Polską własność powinni mieć odrobinę honoru I poczucie sprawiedliwości.

                                                                                       Jan  Małycha