Muzeum Tadeusza Kościuszki

w Solothurn

 

Muzeum jest otwarte w każdą sobotę w godzinach od 14-tej do 16-tej, a w inne dni lub porę, po uprzednim uzgodnieniu z kustoszem Muzeum  - p.Drewnowski

Tel. 032 / 622 62 63 lub 622 80 53.

Wstęp od osoby wynosi jednego franka szwajcarskiego

 

 

W domu przy ulicy Gurzelngasse 12 w Solurze, na pierwszym piętrze, gdzie mieszkał przez dwa lata i zmarł 15 października 1817 r. Tadeusz Kościuszko, istnieje od 1936 r. Muzeum Jego imienia. Powstało ono staraniem Rządu Rzeczypospolitej i Władz so-lurskich. Zapraszamy serdecznie do zwiedzenia tego wyjątkowego miejsca pamiątek narodowych . Zarządcą Muzeum jest Towarzystwo kościuszkowskie w  Solurze (Kosciuszko-Gesellschaft Solothurn), którego prezesem jest każdorazowo jeden z Radców stanu Kantonu Solury. Ponadto cele statutowe Towarzystwa polegają na sprawowaniu pieczy nad pomnikiem nagrobnym T. Kosciuszki w Zuchwilu i stojącą obok tego pomnika Polską kaplicą, jak również na krzewieniu przyjaźni polsko-szwajcarskiej.

 

Osoby pragnące wstąpić do Towarzystwa mogą kierować swe zgłoszenia na adres "Kosciuszko-Gesellschaft. Postfach 617, 4502 Solothurn". Roczna składka członkowska wynosi 20.- (dwadzieścia) franków szwajcarskich.

Administracja Muzeum Kościuszki w Solurze