Urząd Miasta i Gminy Połaniec

Połaniec 30.07.2001.

Szanowni Państwo !

 

Zwracamy się z apelem o pomoc finansową dla mieszkańców Miasta i Gminy Połaniec.

 

Jesteśmy jednym z miast, które najbardziej ucierpiały podczas tegorocznej powodzi.

Jeszcze nie zdążyliśmy otrząsnąć się po nieszczęściu, które dotknęło nasze miasto cztery lata temu, a już dotknęła nas kolejna tragedia. Tylko dzięki niesamowitemu uporowi mieszkańców, władz samorządowych, straży pożarnej, policji i wojska - udało  nam się obronić wały przeciwpowodziowe i ograniczyć straty do minimum. Jednakże konieczność poniesienia nieuniknionych, ogromnych kosztów, stawia pod znakiem zapytania dalsze prawidłowe funkcjonowanie miasta i godne życie jego mieszkańców.

 

Władze samorządowe rozpoczęły akcję pomocy dla  ludzi, którzy podczas tegorocznej powodzi ucierpieli najbardziej. Wiele rodzin straciło bezpowrotnie swoje domy i cały dobytek.

Decyzja władz Miasta i Gminy Połaniec mogła być tylko jedna. Pragniemy poszkodowanym zapewnić najbardziej podstawową z potrzeb – potrzebę bezpieczeństwa. Już wkrótce ruszy budowa komunalnego bloku mieszkalnego, w którym swoje miejsce znajdą najbardziej poszkodowani (w tym wiele rodzin z małymi dziećmi). W dniu dzisiejszym ich jedynym dachem nad głową są sale lekcyjne miejscowej szkoły. Problemy i potrzeby mamy ogromne. Niestety przerastają one możliwości finansowe naszej gminy. Z wdzięcznością przyjmiemy każdą ofiarowaną złotówkę.

 

Prosimy o rozpropagowanie naszego apelu w dostępny Wam sposób, jak i o dokonanie wpłat na nasze konto. Z góry serdecznie dziękujemy.

 

W imieniu społeczności Połańca

Burmistrz Miasta i Gminy

 Zbigniew Jerzy Nowak

 

Konto:

Bank Spółdzielczy w Połańcu

94250008-2349-38000-5