Dr.Bogdan Ostapowicz

 

"POL-MED-TENNIS CUP" -17-19.08.2001 SINGEN

Po raz pierwszy odbył się w sierpniu b.r. międzynarodowy turniej tenisowy dla lekarzy w Sin­gen. Do turnieju zgłosiło się 48 uczestników w tym 41 z Polski, 6 z Niemiec, 1 ze Szwajcarii. Patronat nad turniejem objął burmistrz miasta Singen, który w krótkim i serdecznym przemówieniu powitał uczestników. Następnie zabrali głos Peter Hansler - prezes TC Singen jak i Dr. Zbigniew Frenszkowski, który podziękowaŁ za gościnne przyjęcie i przyjacielską atmosferę wręczając A.Rennerowi kolorowy album o Polsce.

Zawody odbyły się. na 8 bardzo dobrze utrzymanych kortach Klubu Tenisowego Singen. Po oficjalnym otwarciu i małym poczęstunku z sektem i przekąskami (Sponsor Labor Ventre ze Szwajcarii) odbył się mecz pokazowy ( jeden set) pomiędzy aktualnym mistrzem świata lekarzy dr.Maćkiem Koczorowskim a trenerem TC Singen Danielem Klukan’em. Grę pokazową (show kampf) wygrał w „tie breaku” Daniel Klukan.

W turnieju - który trwał 3 dni szczególnie pomagali sędziowie Georg Breda, Klaus Steinhoff, Zbigniew Kopciuch jak i cała  "armia" ludzi dobrej woli których nie sposób wymienić. Należy też szczególnie podziękować sponsorom, którzy przyczynili się do propagowania, turnieju (Info&Tips "Nasza Gazetka" ze Szwajcarii jak tez "Biuletyn" polskich lekarzy w BRD) jak i licznym sponsorom, którzy przysłali nagrody rzeczowe. Większość polskich lekarzy którzy przyjechali z rodzinami zorganizowali sobie przy okazji turnieju kilkudniowe urlopy zwiedzając i podziwiając atrakcje Jeziora Bodeńskiego i Renu. Organizatorzy turnieju mają, nadzieję że w przyszłości turniej ten wejdzie na stałe do kalendarza rozgrywek TC Singen a może nawet do światowego kalendarza lekarzy "Worid Medical Tennis Society" o którego wpisanie dr Bogdan Ostapowicz będzie zabiegał z okazji wyjazdu na Mistrzostwa Świata Lekarzy do Japonii (Fukuoka) -Październik 2001.

Wyniki !!!