Anny Zymon-Stankiewicz

 

wieści z Ticino…

 

KOMORNICKA - REZZONICO - KURYŁOWICZ…

 

6. stycznia 2002 r. została zamknięta w Agnio wystawa fotografii p. HANNY KO­MORNICKIEJ. Tytuł wystawy: "I luogi di Chopin". Piękne, kolorowe zdjęcia przed­stawiały miejsca, gdzie przebywał nasz wielki pianista i kompozytor, począwszy od Żelazowej Woli, .. a skończywszy na paryskim cmentarzu Zachwyciła następna   wystawa   fotografii   w   Orselinie k/Locarno. Autorem jest p. KRYSTYNA REZZONICO. Niebanalne, a jakże ciekawe ujęcia osób i rzeczy!

Świąteczne spotkanie w Bernie od l.

Konsul p.Aurelia Kryniska; Anna Zymon, ks. Wł. Ctzerwiński i E. Kilarska

 

Natomiast w Losone k/Locarno wystawiła swoje obrazy (oleje i pastele) młoda malarka z Białegostoku - p. AGNIESZKA KURYŁOWICZ, absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obrazy jej to abstrakcja, symbole. Wyczuwa się nie tylko profesjonalizm, ale wielką wrażliwość malarki. Pani Agnieszka eksponowała swoje obrazy w Polsce, zaś w Losone był to jej pierwszy występ zagranicą.

 

 

I JUŻ PO BALU PANNO LALO…

 

Z inicjatywy p. Roberta Majewskiego został zorganizowany wieczór sylwestrowy w Lugano, w restauracji "AL GALLO D'ORO". Nie był to przypadek, że właśnie tam witano Nowy Rok. Właścicielem jest Polak - p. Antoś Łatka, który już zasłynął w okolicy z dobrej kuchni i do tego z polskimi daniami. O północy strzelały korki z szampanem, przedziwne kapelusiki zdobiły głowy, tańce według mody, czyli każdy sobie. Jedynie tajemniczy pan w ciemnych okularach odstępował od tego stylu, bo też tancerzem był doskonałym!  W pewnym momencie p. Robert zarządził, aby każdy pokazał, co ma na sobie czerwonego, jako, że zwyczaj mówi, iż to przynosi szczęście na cały rok. Ponieważ było już po północy i szampanie, więc trudności nie było w pokazywaniu czerwonego, chociaż czasem dotyczyły miejsc ukrytych...