Do Czytelników NG słów kilka...

 

 

Wielka gala w Solurze ze znakomitą muzyka  Ignacego Jana Paderewskiego 28.02. Warto zapamiętać tę datę, warto wybrać się na ten koncert w ów lutowy wieczór.

 

Opowiadał mi znajomy, że mając dwa lap­topy, postanowił zrobić przyjemność innemu znajomemu i podarował mu jeden z nich. Podarowany zamiast podziękować - prezentu nie przyjął i obraził się.  Niby drobiazg? Nie tak bardzo, bo to chyba synonim czasów, w których coraz bardziej zatracamy przejrzystość patrzenia. Poprzez swoje fobie, kompleksy, doszukujemy się podtekstów, jakby było już niemożliwym operowanie jasnymi pojęciami. Teoria względności wdarła się do naszego języka i czyni potworne spustoszenie doprowadzając do jeszcze większego poczucia alienacji i niezrozumienia przez otaczające nas zjawiska. Ten świat już tak zidiociał w swoim barbarzyństwie, ze zwykły gest bezinteresownego ofiarowania trafia na mur podejrzliwości. I to jest prawdziwa tragedia w stosunkach między ludźmi.

 

 

Zimowa Olimpiada w Salt Lake i wspaniale skoki Adama Małysza. Srebro i brąz są wspaniałymi  zdobyczami, choć nie wiadomo, czy w konkursie na średniej skoczni nie byłoby złota. Zachwianie przy lądowaniu było wynikiem najechania na muldę, która wytworzyła się po upadku poprzedniego zawodnika, a której organizatorzy nie usunęli. Kosztowało to p. Adama kilka punktów. O dużym pechu może  mówić znakomity zawodnik niemiecki Sven Hannawald. W drugim konkursie po pierwszej serii prowadził wraz Ammannem. Kiedy zawodnik szwajcarski poleciał na odległość 133 m, Hannawald poszedł na całość. Skoczył 131m, ale przy lądowaniu podparł   się. Zamiast srebrnego medalu "zaledwie" 4 miejsce triumfatora  Turnieju  4  Skoczni.

 

Ta trójka zdecydowanie wyprzedzała pozostałych. I choć dwa złote krążki zgarnął Simon Ammann - jak sam po­wiedział - wygrał, bo mu wyszły skoki życia, ale równie dobrze mogli wygrać Adam czy Sven. Dla Małysza i Hannawalda sezon nie zakończył się. Przed nimi jeszcze zacięta walka o zwycięstwo w Pucharze Świata.

 

 

Drodzy Czytelnicy! Zbliżają się Święta Wliekanocne. Niechaj upłyną Wam w zdrowiu i spokoju, w serdecznym otoczeniu najbliższych.

Smacznego Święconego !!!

                                               Wesołego Alleluja !!!

 

                                                               Wasz Redaktor