Do Czytelników NG słów kilka...

 

 

Wakacje płyną monotonnie, ale na brak wydarzeń nie można narzekać.

„Chciałem Państwa poinformować że wyjeżdżamy z Darią do Watykańskiego Centrum INAIL w celu konsultacji (...) Bliższe informacje podam Panu po powrocie z Rzymu„  - taką informację otrzymałem od p. Stanisława Mazura. Jest więc nadzieja, że ruszyło się coś w sprawie Darii!

 

Wizyta Prez. Kwasniewskiego w USA dość bogata w gesty przyjaźni ze strony Prez. George’a Busha II. Oby za nimi podążyły i czyny ze strony administracji amerykańskiej . Z kolei były prezydent p. Wałęsa zamierza być nim ponownie. No comment.

 

Walka o mistrzostwo Europy w boksie pomiędzy Saletą z Krasniqi, a w zasadzie komentarze bezpośrednio po niej uświadomiły, jak mało dla wszystkich znaczy zdrowie sportowca. Kiedy po 8 rundach Krasniqi pomimo prowadzenia na punkty postanowił nie walczyć dalej i oddał wydawało się pewne zwycięstwo Polakowi zewsząd nastąpił lament i odsądzanie  zawodnika niemieckiego od hartu, ambicji i woli walki. Nikt nie pomyślał, że Krasniqi będąc totalnie wyczerpany fizycznie narażałby się na ciężki nokaut w toku dalszego pojedynku. Tym razem rozsądek zawodnika nie dał się zagłuszyć żądającym powrotu na ring naleganiom. Wielkie brawa dla Krasniqi!

 

Wracajmy na nasze podwórko. Bolesna rocznica Powstania Warszawskiego. Nie wolno nam zapominać o tysiącach, którzy oddali życie za naszą Polskę. Również artykuł o gen. Andersie nie powinien dziwić, pomimo, że za nami maj i rocznica Monte Cassino. O ludziach wielkich należy pamiętać nie tylko od święta...

 

Jakże fantastyczne spotkanie naszego Jana Pawła II z młodzieżą świata w Toronto.. Jakże smutno, gdy ludzie zamiast słuchać tego co mówi, patrzą na to jak wygląda. Znak naszych czasów forma nad treścią ma wzięcie.  Na szczęście nie wszędzie i nie dla wszystkich. Teraz krótka podróż Papieża do Polski i m.in. Kraków i Błonie i blisko 2 miliony wiernych.  I czas nadziei...

                                                                                          Wasz Redaktor