Wczoraj - Dziś - Jutro

 

Biuletyn informacyjny

Ambasady RP w Bernie

o polskich imprezach kulturalnych

 

   Muzyka

 

PAWEŁ MAZURKIEWICZ, młody polski pianista, studiujący obecnie w Wyższej Szkole Muzyki i Teatru w Bernie w klasie fortepianu prof. Tomasza Herbuta został laureatem prestiżowej szwajcarskiej nagrody muzycznej ” Prix Credit Suisse Jeunes Solistes 2003”. Nagroda ta – ufundowana przez znany bank szwajcarski - ma na celu wspieranie młodych, wybijających się artystów. Obok nagrody pieniężnej  zapewnia ona debiut młodego muzyka na renomowanym festiwalu muzycznym „Lucerne festiwal” w Lucernie. Wręczenie nagrody i recital PAWŁA MAZURKIEWICZA odbędą się 19 sierpnia 2003.

 

   Wystawy

 

Ambasada R.P. organizuje od 3 do 20 grudnia wystawę znakomitego malarza polskiego Jerzego Dudy – Gracza Zatytułowaną ”Pejzaże romantyczne” w rezydencji przy Elfenstrasse 20. Zwiedzanie wystawy w godzinach 12-15 codziennie z wyątkiem soboty i niedzieli.

 

     Inne

 

Profesor MAREK ANDRZEJEWSKI z Gdańska wydał w Bazylei w domu wydawniczym Schwabe  znakomitą książkę zatytułowaną: „Schweizer in Polen”.

 

Sławomir Fabicki zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu krótkich form filmowych w Winterthur za film pt.: ”Męska sprawa”.

 

Medal Edukacji Narodowej przyznano obywatelowi szwajcarskiemu Panu Ernesto Welten za wieloletnią pomoc udzielaną szkołom w Rzeszowie.