Do Czytelników NG słów kilka...

 

 

Potworny akt terroru w Madrycie. Zamach obliczony na jak największą masakrę niewinnych ludzi, dorosłych i dzieci. Ten mord spowodował porażkę dotychczasowej partii rządzącej Jose Maria Aznara w wyborach do parlamentu hiszpańskiego. A Polska utraciła sojusznika w walce z Brukselą (a właściwie z Berlinem i Paryżem ) o sposób liczenia głosów w przyszłym Parlamencie Europejskim oraz o pewne zapisy w Konstytucji Europejskiej.

 

Obserwuję cały ten zgiełk i hałas wokół Komisji śledczej badającej  tzw. „Aferę Rywina”. Jej większość to posłowie SLD i będącej w koalicji z nią Unii Pracy. Jej przewodniczący marszałek Sejmu prof. Nałącz - (Unia Pracy) nie miał lekkiego życia, bo przecież pod obstrzałem znaleźli się koalicjanci z SLD. Graniczy z cudem, że pomimo mniejszości posłów z opozycji i ciągłego blokowania ich wielu wniosków zdołano cokolwiek ustalić. Przewodniczący – prof. Nałęcz miewał „słabsze” dni, gdy próbował – szczególnie w początkowym stadium – zachowywać się niczym polityk przywiązany do koalicji, jednak wygrał w nim w końcu rasowy historyk – człowiek pragnący poznania prawdy. Żałosnym są tylko niekiedy brutalne ataki na marszałka Nałęcza za wszystko co uczynił i czego nie uczynił. 

 

Instytut Pamięci Narodowej odnalazł w archiwach SB (komunistyczna służba bezpieczeństwa) i opublikował wstrząsający dokument. 14 marca podała to stacja Polsat, dzień później TVN w Faktach. Telewizja publiczna czyli TVP narazie milczy.

www.ipn.gov.pl/a_150304_walentynowicz.html  Jest to sprawozdanie SB z pobytu znanej działaczki Solidarności p. Anny Walentynowicz w Radomiu. Cytuję fragment: „6. Przewidując możliwość kilkudniowego pobytu A. Walentynowicz w Radomiu podjęto przygotowania do realizacji kombinacji operacyjnej (podkr. moje) mającej na celu ograniczenie jej możliwości poruszania się poprzez podanie w odpowiednim momencie przez t.w. ps. „Karol” środka o nazwie „FUROSEMIDUM”. Środek ten aktualnie jest w posiadaniu tow. W.Szczepanka, który obsługuje t.w. ps. „Karol”. Wobec ograniczenia pobytu A.Walentynowicz w Radomiu do kilku godzin – kombinacji tej nie stosowano...”. Furosemidum to środek powodujący mocne odwodnienie organizmu, a co to oznacza, wiemy wszyscy. Drugą jego „zaletą” jest szybkie wydalanie z organizmu, czyli człowiek zmarł, śladu nie ma!!! To właśnie autorzy takich działań, rzucali kalumnie na płk. Kuklińskiego. A kim oni byli?!!

 

Zostawmy te mroczne i brudne pokoje komunistycznego bytowania. Jest i trochę i ciepła i czystości i otuchy. Papież Jan Paweł II stał się drugim pod względem długości pontyfikatu następcą Piotra. Oby żył nam jak najdłużej, oby Jego słowa dotarły wreszcie do głuchych i ślepych wielkich świata tego -

                               

                                                                                            Wasz Redaktor