Uroczystości Święta Narodowego 3-go Maja

Z okazji Święta Narodowego Konstytucji 3-go Maja

Rada Ośrodka Duszpasterskiego w Zurychu, Stowarzyszenie CSiM PMK w Zurychu oraz Stowarzyszenia pobożnościowe działające w Ośrodku serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny i Kościoła w niedzielę,

2 maja 2004 r.  o godz. 13.00.

Tradycyjnie Msza św. zostanie odprawiona w górnym kościele Liebfrauen, Weinbergstr. 34

Po Mszy św. ok. 14.30 w sali parafialnej uroczysta Akademia w ramach której wystąpi z koncertem szopenowskim p. Urszula Kułakowska. P. Kułakowska urodziła się w Słupsku. Pierwsze lekcje fortepianu otrzymała w domu, u mamy. W rodzinnym mieście ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną , brała udział w Festiwalu Pianistyki Polskiej.

 

Po wyjeździe w 1971 r. z Polski kontynuowała studia muzyczne w Konserwatorium w Zurychu w klasie Sava Savoff. Była studentką Université Musicale International de Paris w klasie Milosza Magina. Studiowała także w Londynie, Madrycie, w Salzburgu u Adama Harasiewicza oraz w Moskwie z Saszą Malkus. Jest laureatką konkursu Lan­dolt w Zurychu, Schweizerischer Tonkünstlerverband w Bernie oraz Union des Fem­mes Artistiques w Paryżu. Poza długoletnią działalnością pedagogiczną koncertowała w licznych krajach Europy. Po części oficjalnej organizatorzy zapraszają do wspólnego posiłku. Ponadto przygotowano wiele niespodzianek.

 

Uroczystości w kościele poprzedzi, organizowane przez Towarzystwo Polskie „Zgoda” i Towarzystwo Polskie w Zurychu składanie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi:

 

Gabriela Narutowicza (Gloriastr. 37/39, budynek ETH) o godz. 12.15 i

Józefa Piłsudskiego   (Auf der Mauer 13)                      o godz. 12.30.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodaków.

 

 

W poniedziałek  3-maja 2004  o godz. 19.00

 

w święto Królowej Polski i Patronki Wychodźstwa Polskiego

 

odbędzie się w kaplicy Matki Boskiej

wsławionej łaskami klasztoru benedyktyńskiego Mariastein SO, koło Bazylei

tradycyjne polskie NABOZENSTWO MAJOWE

poprowadzone przez ks.Tomasza Zegarskiego z Lucerny,

do udziału w którym zapraszamy Rodaków i ich Przyjaciół

 

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ Fundacji JANA PAWŁA II W SZWAJCARII