Do Czytelników NG słów kilka...

 

Już po wyborach w Polsce i po rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Teraz ma być lepiej, bez kłótni, bez emigracji ale z imigracją, ma być przyjaźnie... Tylko ja ani Tuskowi, ani jego oratorstwu naznaczonemu cynicznym uśmieszkiem nie wierzę. Pierwsze głosowanie w Senacie na PIS-owskiego vice-marszałka Romaszews­kiego obnażyło oblicza prawdy. W imię płytkiej partyjniackiej czołobitności utrącono wybór jednego z najbardziej zasłużonych dla wolności praw człowieka. Wszędzie tam gdzie dla posłów partia ponad rozsądek i odrobi­nę myślenia – tam dla mnie schizofrenia po­lityczna, klakierstwo i anomalia władzy.

 

Pytają mnie dlaczego PIS przegrał. Musiał przegrać i ktoś tak inteligentny jak Jarosław Kaczyński musiał to wiedzieć. Jak ma się takie braki kadrowe trudno wygrywać batalie o rządzenie, a co dopiero o Polskę. Ponadto dobry pracownik to nie ślepy wykonawca wszelkich de­cyzji, ale taki, który, gdy pojawia się ryzyko błędu, potrafi to swojemu szefowi uzmysłowić. Za dużo wpadek personalnych w tak krótkim okresie rządzenia...

 

Spory sukces polskich piłkarzy, którzy wygrywając grupę eliminacyjną, pierwszy raz w historii zakwalifikowali się do mistrzostw Europy, które w roku następnym odbędą się w Szwajcarii i Austrii.

 

W tym roku otrzymaliście Drodzy Czytelnicy dwukrotnie wydanie podwójne NG. Spowodowane to było z jednej strony pewną kumulacją materiałów dotyczących zbieżnych wydarzeń wśród naszej społeczności polonijnej z drugiej – moim ograniczeniem czasowym wynikającym z pracy zawodowej. Wszakże pro­wadzenie i wydawanie NG jest zajęciem pozazawodowym, o czym może nie wszyscy wiedzą. W przyszłości będę się jednak starał, jak w latach poprzednich wydać 6 pojedynczych wydań. Za zrozumienie – dziękuję!

 

Drodzy Czytelnicy! Dziękując za dotychczasowe zaufanie i wsparcie w redagowaniu NG życzę Wam w zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślnoś­ci w nadchodzącym AD 2008 !!!

                                                                                                

 

                                                                                                      Wasz Redaktor