Do Czytelników NG słów kilka...

 

 Eliminacje do Mistrzostw świata w piłce nożnej w Afryce Południowej za nami. I kto po losowaniu przypuszczał, że faworyci Czesi i Polacy nie zajmą czołowych miejsc? Cieszę się, że zwyciężyli w naszej grupie nasi sąsiedzi Słowacy. Gratuluję im serdecznie!

 

Czy można osiągnąć w pracy sukces i za to zostać odwołanym? Oczywiście, jeśli ma to miejsce w Polsce! Mariusz Kamiński – szef CBA czyli Centralnego Biura Antykorupcyjnego wykrył tzw. aferę hazardową, a że zamieszaną w nią jest parę osób powiązanych z PO, więc Premier Tusk zwolnił go z pracy. Po nieudanej prywatyzacji stoczni to kolejne „udane” posunięcie kandydata na przyszłego prezydenta.

 

Od lat chodzi za mną pomysł, aby spisać nasze drogi i sposoby wydostania się z polski do Szwajcarii i nasze początki na emigracji w tym kraju. Ale zrobić to jakby z dystansu, z lekkim przymrużeniem oka, wszakże czas łagodzi bóle i rozgoryczenia przeszłości. Historie prawdziwe, ale z zagwarantowaniem anonimowości bohaterom wydarzeń. Ciekaw jestem, Waszego zdania w tym temacie.

 

Zbliża się 1 listopada... I znów przyjdzie nam odwiedzić cmentarze i tych, którzy odeszli... Coraz więcej takich miejsc w małej Szwajcarii... coraz mniej bliskich wśród nas... I jak każdego roku w moim domu zapłonie na kilka godzin znicz, który - gdybym był w Polsce - zapłonąłby na jasielskim cmentarzu, na grobie mojego Ojca...

 

Sporo dzieje się w tej naszej polonijnej społeczności. Nie o wszystkim Informuję Was, bowiem nie zawsze organizatorzy przesyłają materiały o tych wydarzeniach, a szkoda. Częstokroć oczekuje się, że to ja o wszystkim napiszę, zapominając, że Naszą Gazetkę tworzę poza godzinami pracy, po nocach i w weekendy.

                         

                                                                                         Wasz Redaktor