Do Czytelników NG słów kilka...

 Aby raz na zawsze zakończyć niepotrzebne spekulacje, zacznę może od powtórzenia tego co już wielokrotnie powtarzałem – to co piszę w felietonie "Do Czytelników..." było i jest moim prywatnym osądem i oceną rzeczywistości, a nie  linią NG. Wydaje mi się, że jak każdy inny śmiertelnik, tak i ja mam prawo do własnego zdania. I wcale nie oczekuję, aby wszyscy się ze mną zgadzali.

 

Zresztą o jakiej linii możemy mówić, skoro nie ma stałej redakcji, a jedynie jest kilka osób dosyłających swoje teksty do mnie, a oddalonych od siebie setkami kilometrów. To nie jest tak, ze otrzymuję dobre i złe komentarze na temat wydarzeń w kraju, a następnie publikuje tylko te złe. Nigdy nie cenzurowałem i nie robię tego jak również nigdy nie ustawiałem kierunku NG - poza jedynym - aby nie obrażała innych.

 

To wydanie jest podwójne. Zawiera sporo  o tym co wydarzyło się zarówno tu w Polonii na ziemi szwajcarskiej jak i w Polsce ale też dotyczącej Szwajcarii. Cieszę się, że mogę zaprezentować Wam spojrzenie na Polskę i jej czas przeszły i teraźniejszy oczami naszych szwajcarskich Przyjaciół. To pozwala na dystans do naszych emocji...

 

Jak zawsze o tej porze przekazuję podziękowania tym, którzy NG abonują i za abonament zapłacili. Dziękuję również osobom publikującym swoje reklamy w NG. Oni również mają znaczący udział w tym, że „Nasza Gazetka” ukazuje się już tyle lat. 

 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Życzę Wam abyście spędzili je w zdrowiu i z uśmiechem, w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Niech ta gwiazda betlejemska rozjaśni nasze na tej ziemi wędrowanie. Rozjaśni nie tylko postrzeganie naszych zmysłów wzroku ale i serca... i duszy.

 

Kończy się rok 2010. Zapewne większość z  nas spoglądając za siebie, na czas miniony, spróbuje wys­tawić mu swoją ocenę. Zapewne wielu z nas w tych dniach Wigilii i Pa­sterki spojrzy ku dniom co nadchodzą z rokiem 2011 i zapyta co przyniesie? Oby zdrowie i poczucie swoje obecności w przestrzeni i czasie. I tego Wam życzę z całego serca                                               

 

                                                                                                       Wasz Redaktor