„Na scenie życia" to bardzo szczególny dział w serwisie „Poważne sprawy, poważne odpowiedzi". Ideą, która towarzyszyła powstaniu działu „Na scenie życia" jest przekonanie, że nikt nigdy nie zostaje sam ze swoim cierpieniem, że warto szukać pomocy, zarówno u policji, psychologów, osób duchownych.

 

To miejsce współtworzone z najlepszymi dramaturgami, policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, psychologami z Ośrodka Interwencji Kryzysowej, ale również z ludźmi, których bezpośrednio dotknęło cierpienie. Pomoc duchową - tę na najwyższym poziomie - zapewnią ojcowie benedyktyni z Opactwa w Tyńcu.

 

Wszystkie materiały będą pogrupowane w większe działy tematyczne. Każdy dział tematyczny to ok. 4-5 artykułów, każdy rozpocznie się wprowadzeniem, następnie pojawi się teoretyczne omówienie tematu, a na koniec - wypowiedzi i komentarze specjalistów - policjantów, lekarzy, psychologów. Artykuły będą publikowane co tydzień.

 

Poniżej znajdziecie Państwo listę kilku pierwszych tematów, które zamierzamy poruszyć: Gwałt, pedofilia, molestowanie seksualne, samobójstwo, autoagresja, przemoc domowa fizyczna i psychiczna, uzależnienia, choroby, śmierć bliskiej osoby.

 

Ufamy, że taka inicjatywa będzie nie tylko wskazówką dla osób już skrzywdzonych i cierpiących, ale może być również narzędziem edukacyjnym, które pomoże zapobiegać ewentualnym negatywnym skutkom trudnych wydarzeń. Mając podstawową wiedzę, łatwiej pomóc, wyjść z inicjatywą, podać rękę. Wierzymy, że materiały okażą się przydatne zarówno dla nauczycieli jak i rodziców, osób bliskich, przyjaciół, osób duchownych. To spojrzenie na każdy problem z kilku perspektyw - teoretycznej i praktycznej.

 

Bardzo serdecznie zachęcamy do propagowania i dzielenia się informacjami o takiej inicjatywie. Być może w ten sposób uda się dotrzeć do osób, które szukają pomocy, ale nie potrafią o nią bezpośrednio prosić.

 

A można to zrobić na kilka sposobów:

 

- poprzez udostępnienie na swojej stronie specjalnego banneru, który można umieścić jako sidebar.

 

- poprzez umieszczenie w menu na swojej stronie pozycji - linku, która będzie odsyłała bezpośrednio do działu „Na scenie życia".

 

Wszystkie teksty są chronione prawem autorskim, a ich właścicielem jest Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Dlatego jeżeli ktokolwiek z Państwa będzie chciał pobrać materiały i wykorzystać je w jakikolwiek sposób, bardzo proszę o kontakt pod adresem: ewelina.drela@gmail.com w celu ustalenia zasad współpracy.

 

                                                                                                                               Ewelina Drela