Poszukując odpowiedzi na poważne pytania

 

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób stawia trudne pytania, bardzo często dotyczące nie tylko wiary, ale otaczającego świata, bieżących wydarzeń i zjawisk. Szybkie tempo życia, zagonienie, brak czasu dla siebie i najbliższych sprawia, że chcemy na chwilę stanąć, zastanowić się nad sensem wszystkiego, co nas otacza, a przede wszystkim, odpowiedzieć sobie na pytanie, za czym tak gonimy, co chcemy osiągnąć?

 

Dokąd to wszystko prowadzi? Szukamy miejsc, w których można odetchnąć, odpocząć, doświadczyć zrozumienia, akceptacji. Benedyktyni tynieccy stworzyli serwis „Poważne sprawy, poważne odpowiedzi” ( http://www.ps-po.pl/  ). Jest to miejsce umożliwiające swobodną wymianę doświadczeń, poglądów, opinii, dające przestrzeń do dyskusji oraz poszukiwania odpowiedzi na pytania nurtujące dzisiejszego człowieka. To miejsce nie tylko dla wierzących, dla katolików. Zgodnie z tradycją i duchowością benedyktyńską, każdy jest mile widziany, bez względu na poglądy i wyznanie. Każdy może znaleźć coś dla siebie. 

 

Co proponujemy?

- Spotkania z ojcem Leonem Knabitem w serii filmów „Ojca Leona słów kilka” , które poruszają ciekawe i bardzo aktualne kwestie codziennego życia oraz na blogu

- Krótkie filmy dotyczące medytacji chrześcijańskiej „Reguła dla Ciebie” – zarówno teorii jak i praktyki

- Pismo Św. w formacie mp3

- „Konferencje (nie tylko) duchowe” – nagrania ciekawych wykładów, homilii z udziałem osób duchownych i nie tylko.

- Artykuły z dziedziny teologii, duchowości oraz z pogranicza wiary i nauki

Szkice medytacyjne” autorstwa o. Bernarda Sawickiego, opata tynieckiego

- Dział „Na scenie życia” – stworzony wspólnie z psychologami i policją specjalnie dla tych, którzy doświadczyli sytuacji kryzysowych oraz dla ich bliskich i przyjaciół

 

Jest również możliwość wzięcia udziału w dyskusji – czy to na forum, czy bezpośrednio pod artykułami i przestawienia swojego punktu widzenia. Coraz większe zainteresowanie projektem świadczy o potrzebie istnienia w Internecie „miejsc”, gdzie można porozmawiać – o problemach współczesnego Kościoła oraz sprawach ważnych dla każdego człowieka – kulturalnie, beż używania wyzwisk i przekleństw. Bez obawy bycia wyśmianym czy wyszydzonym. Ufamy, że portal będzie się rozwijał, znajdując ciągle nowych zwolenników, którzy dojrzale i odpowiedzialnie patrzą na życie i nieodłącznie związane z nim problemy.

 

                                                                                                               Ewelina Drela

                                                                                                           Joachim Zelek OSB