Informacje z życia Polonii w Szwajcarii... Wydarzenia, spotkania, imprezy... Artykuły, felietony, reportaże, reklamy polskich firm - to wszystko znajdziesz w "Naszej Gazetce".

Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy i małżonki Agaty Kornhauser – Dudy w Muzeum Polskim w Rapperswilu

About

rappduda

Wieczorem w dniu 13 listopada nasze Muzeum miało zaszczyt gościć Prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Prezydentowi towarzyszyli przedstawiciele Kancelarii, m.in. Krzysztof Szczerski i Małgorzata Sadurska. Wizyta miała miejsce w przededniu rozpoczęcia oficjalnej wizyty Prezydenta w Szwajcarii i miała charakter roboczy.

W spotkaniu oprócz pracowników Muzeum wzięli udział prezydenci miasta Jona-Rap­perswil i Gminy Grodzkiej Jona-Rapperswil: Erich Zoller i Mathias Mächler.

Prezydent Andrzej Duda został spontanicznie przywitany pod Kolumną Barską przez grupę Rodaków, po krótkiej rozmowie udał się wraz z delegacją towarzyszącą do Muzeum na zamku. Tam oczekiwali Prezydenta pracownicy Muzeum i wolontariusze. Podczas oprowadzenia po salach Muzeum Prezydent i towarzyszący mu delegaci mieli okazję poznać zbiory Muzeum i jego dramatyczną 150 historię. chopin

Prezydent Andrzej Duda przekazał Muzeum w podarunku portret Fryderyka Chopina, podarunkiem od Muzeum była wybita 10 złotowa moneta z wizerunkiem Kolumny Barskiej. Wizyta Prezydenta RP w tej trudnej dla Muzeum sytuacji była również znakiem dla władz miasta, jak dużą wagę przypisuje Polska Muzeum. Miejsce to jest ważnym symbolem polsko-szwajcarskich związków.

Dyrektor Muzeum w Rapperswilu – Anna Buchmann

Wydawca i Redaktor Naczelny: Tadeusz M. Kilarski